Lauantaina 11.4. Oulun piirin kansanedustajaehdokkaita on tavattavissa:
Jari Männikön ja Tomi Taka-Eilolan kierros starttaa Haapajärven K-Supermarketin edustalta kello 10-11. Nivalan K-supermarketin edustalla he ovat tavattavissa 11.30-12.30 ja Siikalatvalla K-market Pulkkilan edustalla kello 14-15. Haapajärvellä mukana myös Marika Mattila ja Siikalatvalla Asko Alasalmi sekä Tapio Siekkinen.
Sari Halonen, Henri Kylen ja Pirjo Sirviö kampanjoivat Oulussa. Oulunsalossa Kapteenin edustalla ehdokkaamme ovat 10-11, Haukiputaan K-Supermarket Revontorin edustalla 11.30- 13.30, jossa myös makkaraisku kello 11-13. Kiimingin ABC:llä ehdokkaat ovat tavattavissa kello 13.30-14.30.
Himangan K-marketin edustalla kello 9.30-10.30 on tavattavissa Raimo Piirainen, jonka matka jatkuu Ylivieskaan. Ylivieskan Kärkkäisellä joukkoon liittyy Asko Alasalmi, Miikka-Aukusti Heiskanen, Marika Mattila, Mikko Salmi sekä Tytti Tuppurainen, 11.30-12.30. Kierroksen viimeinen kohde on Oulainen, jossa ehdokkaat ovat tavattavissa K-marketin edustalla 13.00-14.00. Ylivieskassa ja Oulaisissa on mukana myös SDP:n puoluesihteeri Reijo Paananen. Ennen Ylivieskaan saapumista, Paananen sekä ehdokkaamme Alasalmi ja Heiskanen ovat tavattavissa Kärsämäellä, Neste Paanulinnassa kello 9.30-10.30.
Raahessa on SAK:n tapahtuma kello 10-12 Prisman edustalla, paikalla ehdokkaamme Pirkko Valtanen.
Kampanjakierroksen lisäksi Oulun piirin ehdokkaita on tavattavissa Oulussa viikolla 15 seuraavissa pakoissa:
7.4. Höyhtyän Salen edustalla kello 16-18
9.4. Kaakkurin S-marketin edustalla kello 16-18
10.4. Vaalimökillä jaetaan pääsiäismunia kello 11-13, tavattavissa ehdokkaat Henri Kylen, Heikki Reinikainen sekä Tanja Tiainen
11.4. tarjolla makkaraa Rotuaarin vaalimökillä kello 12-14 ja paikalla on Heikki Reinikainen ja Tanja Tiainen.
Tapahtumat löytyvät myös Oulun piirin Facebook-sivulta, piirin verkkosivujen ”Tapahtumat”-osiosta ja Forum24 lehden verkkosivujen ”Vaalisivuilta”. Pistä kalenteriisi, kerro kaverille ja piipahda porisuttamassa!