Puoluekokousedustajavaalit – Vaaliyhtymä II: Muu alue

Uutiset 10:15

OULUN SOSIALIDEMOKRAATTINEN PIIRI RY
Yhdistelmä ehdokkaista SDP:n 44.puoluekokouksen edustajien vaalissa 28.2-14.3.2014
VAALIYHTYMÄ II
2 Heikkinen Markku 47v Dokumenttiohjaaja,
Kajaanin sosialidemokraatit ry radiotoimittaja
markku.heikkinen@zone2.fi
3 Hietala Lauri 26v Opettaja
Taivalkosken sosialidemokraattinen työväenyhdistys ry
lauri.hietala@taivalkoski.fi
4 Hänninen Lauri 56v Metallimies
Ristijärven sosialidemokraattinen työväenyhdistys ry
l.hanninen@gmail.com
5 Iivonen Päivi 26v Liiketalouden tradenomi
Raahen sosialidemokraatit ry
paivi.iivonen@raahe.fi
6 Kananen Asko 59v Suojelumies
Kajaanin sosialidemokraatit ry
asko.kananen@viesti.net
7 Kerttula Atso 54v Käyttömies
Raahen sosialidemokraatit ry
atso.kerttula@kotinet.com
8 Kiljunen Ella 56v Pääluottamusmies
Kajaanin sosialidemokraatit ry
ella.kiljunen@kainuu.fi
9 Korpela Ari 47v Kaapelityöntekijä
Kempeleen sosialidemokraatit ry
ari.korpela1@dnainternet.net
10 Mustakangas Terhi 37v KTM, AMK-opettaja
Limingan sosialidemokraatit ry
terhi.mustakangas@gmail.com
11 Mustikkamaa Auli 47v Vakuutusvirkailija
Ylivieskan sosialidemokraatit ry
auli.mustikkamaa@gmail.com
12 Mustonen Leena 64v Myymäläpäällikkö
Kuusamon sosialidemokraattinen työväenyhdistys ry
leena.mustonen@kuusamo.fi
13 Männikkö Jari 44v Pääluottamusmies
Oulaisten sosialidemokraatit ry
jari.mannikko1@luukku.com
14 Nahkanen Jari 44v Rehtori
Haapajärven työväenyhdistys Sarastus ry
jari.nahkanen@edu.haapajarvi.fi
15 Nikkinen Ville 30v Kirvesmies
Iin sosialidemokraatit ry
nikkinen.ville@gmail.com
16 Nikulainen Kari 68v Rovasti
Kuhmon sosialidemokraattinen työväenyhdistys ry
kari.nikulainen@luukku.com
17 Niskanen Esa 50v Nuoriso-ohjaaja
Kempeleen sosialidemokraatit ry
tailgunner@jippii.fi
18 Oikarinen Markku 59v Palomies, luottamusmies
Kajaanin sosialidemokraatit ry
markku.oikarinen@kajaani.net
19 Varimo Pertti 65v Lastentautien ylilääkäri
Kajaanin sosialidemokraatit ry
pertti.varimo@fimnet.fi
20 Rantanen Vesa 46v Suunnittelija
Kuhmon sosialidemokraattinen työväenyhdistys ry
vesa.rantanen67@gmail.com
21 Suni Timo 47v Tuotepäällikkö
Kalajoen sosialidemokraattinen työväenyhdistys ry
timo.suni@pp.sonera.net
22 Säkkinen Risto 54v Aluetoimitsija
Iin sosialidemokraatit ry
risto.sakkinen@jhl.fi
23 Valtanen Pirkko 57v Pääluottamusmies
Raahen sosialidemokraatit ry
pirkko.valtanen@pkcgroup.com